24 czerwca 2026 r. dzieci z grup "Żabki" i "Motylki" wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do gospodarstwa „Alpakone w sercu Gór Świętokrzyskich” w Krajnie-Parcele.
Największą atrakcją było oczywiście spotkanie z uroczymi alpakami. Przedszkolaki miały okazję nie tylko je pogłaskać, ale również nakarmić marchewką pokrojoną w cienkie paseczki, które wcześniej samodzielnie przygotowały. Było to niezwykle ciekawe doświadczenie, które dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji.
Podczas pobytu odbyły się także warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały alpaki z wykorzystaniem kredek, kleju oraz prawdziwej wełny pozostałej po strzyżeniu alpak. Powstały wyjątkowe i bardzo pomysłowe prace.
Nie zabrakło również chwili na mini piknik na świeżym powietrzu, podczas którego dzieci mogły odpocząć, zjeść przygotowany poczęstunek i nabrać sił do dalszej zabawy.
Na uczestników czekało również mnóstwo innych atrakcji. Dzieci świetnie bawiły się puszczając bańki mydlane, grając w piłkę, korzystając z kosza do gry i puszczając latawce. Próbowały również swoich sił w mini golfie oraz uczestniczyły w wielu innych aktywnościach na świeżym powietrzu.
To był dzień pełen uśmiechu, zabawy i nowych doświadczeń. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków!


