W miniony czwartek najmłodsza grupa "Jeżyki" wybrała się na pierwszą wycieczkę do Agroturystyki "Pytlówka", w miejscowości Tarczek, koło Bodzentyna. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwe wiejskie gospodarstwo. Nakarmiły koty, kury, kaczki, kozy, owce, konie i króliki. Skakały do siana w stodole. Miały możliwość pogłaskania wszystkich zwierząt gospodarskich. Wszystkim uczestnikom wycieczki, włącznie z paniami serca skradły małe króliczki, które dzieci głaskały i karmiły marchewką, zebraną na pobliskim polu.
Po nakarmieniu całego inwentarza dzieci przystąpiły do przygotowania bułeczek drożdżowych z kruszonką. Uważnie słuchały instrukcji przygotowania i samodzielnie zagniatały ciasto i przygotowały kruszonkę.
Następną atrakcją były wielkie bańki mydlane, w których "zanurzał" dzieci pan prowadzący. Na koniec wizyty w Agroturystyce przyszedł czas na zabawę w sali zabaw. Zabawki, zjeżdżalnie, kulki, tor przeszkód, czego więcej potrzeba po tak pracowitym czasie w gospodarstwie?
Szczęśliwe i nieco zmęczone "Jeżyki" podziękowały właścicielom za ogrom wrażeń i gościnę w gospodarstwie. Pogoda się poprawiła, nawet słońce się pokazało. To była bardzo pouczająca i ciekawa wycieczka, którą z pewnością przedszkolaki zapamiętają na długo.


